Salon optyczny – wybieramy okulary przeciwsłoneczne

Wybór okularów to prawdziwe wyzwanie. Gabinety optyczne, producenci okularów dwoją się i troją, aby klient był zadowolony. Jednak pośród wielu fasonów oprawek do okularów możemy mieć problem z prawidłowym wyborem. Aby dokonać ostatecznej decyzji optyk na postawie własnej wiedzy i doświadczenia dobierze dla Ciebie idealne okulary. Sprawdź, jakimi wskazówkami sugerują się specjaliści z miejscowości Olszyn i okolicy. 

W celu prawidłowe doboru okularów przeciwsłonecznych ważne jest poznanie kilku zasadniczych parametrów. W tym artykule przekażemy dwa patenty, które wykorzystuje salon optyczny w Twojej okolicy. Są to zasady związane z wielkością filtra przeciwsłonecznego, kształtem twarzy oraz dodatkami. Celowo ominęliśmy styl oraz kolorystykę. Są to aspekty, które dotyczą indywidulanych preferencji naszych klientów. Profesjonalny optyk nie ma bezpośredniego wpływu na ustalenie stylu czy ulubionego kolory klienta. Może na podstawie indywidualnego wywiadu dowiedzieć się o walorach estetycznych gościa salonu. 

Filtracja i powłoki ochronne 

W okularach przeciwsłonecznych ważny jest odpowiedni poziom filtracji. Patrząc się bezpośrednio na Słońce nasze oczy odczuwają dyskomfort. W letnie dni, gdzie słońce potrafi osiągnąć temperaturę do nawet 40 stopni Celsjusza nasze oczy są szczególnie narażone. Wiele osób, zwłaszcza nastolatek decyduje się na okulary plastikowe. Są one tanie ale mają jedną bardzo ważną wadę. Noszenie okularów z plastiku może wpłynąć na powstanie zwyrodnienia plamki żółtej. To schorzenie jest szkodliwe dla ludzkiego oka. Jak przekonują profesjonaliści https://www.optyklawrynowicz.pl/ powstawanie zaburzeń w obrębie plamki żółtej przyczynia się do: 

  • problemy z widocznością, 
  • zmniejszona kontrastowość barw,
  • pojawianie się tzw. mroczki – małych plamek w kolorze czerni albo szarości. 

Pośród rodzajów filtracji salon optyczny będzie posiadał soczewki o filtracji 400UV. To najlepszy rodzaj ochrony przeciwsłonecznej. Podany typ okularów doskonale odbija promienie światła słonecznego, które mogą niekorzystnie wpływać na widzenie. Ochrona ta daje nam pewność, że okulary Olsztyn ochronią nas przed promieniowaniem ultrafioletowym. To promieniowanie nie jest korzystne dla naszego organizmu, a zwłaszcza dla oczu. Dodatkowo szkła okularowe mogą zawierać specjalnego powłoki. Otoczka polaryzacyjna to idealne rozwiązanie dla osób, które podróżują samochodem. Celem polaryzacji jest blokowanie światła widzialnego od jasnych powierzchni. Jak przekonuje nas optyk polaryzacja chroni nas przed efektem olśnienia, które może wystąpić na śliskiej od deszczu drodze. 

Okulary przeciwsłoneczne, a kształt twarzy 

Dobór okularów Olsztyn może być bardziej dopracowany, gdy weźmiemy pod uwagę kształty twarzy. Do owalu pasuje każda oprawka. Ten kształt twarzy może sobie pozwolić na geometryczne oprawki. Pod typy o okrągłym kształcie twarzy salon optyczny proponuje kwadratowe lub prostokątne oprawki. Twarz kwadratowa potrzebuje okularów owalnych lub okrągłych np. pilotek lub oprawki typu kocie oko. 

Dodaj komentarz